Wacaby

Zakończyły się rozgrywki szachowe i na początku roku rozpoczęliśmy przygotowania do Mistrzostw Poznania w warcaby.

Pierwszym sprawdzianem umiejętności był szkolny Turniej Noworoczny 11 stycznia. Po feriach 22 lutego zorganizowaliśmy Mistrzostwa Szkoły celem wyłonienia reprezentacji. Mistrzostwa Poznania odbyły się 27 lutego w SP 20. Nasza reprezentacja osiągnęła ogromny sukces. W kategorii dziewcząt Julia Gromek zajęła II miejsce, Blanka Gierszewska 5 a Weronika Taciak 11. W kategorii chłopców Bartek Kuciel zajął I miejsce, Witek Urbaniak II a Antek Bertrandt 7. Trzech naszych zawodników stało na podium Mistrzostw Poznania i tym samym wywalczyli sobie oni prawo do reprezentowania naszego miasta na Finale Wojewódzkim. Odbył się on 8 marca w Wolsztynie.