Dragony 2023

Poznańskie Dragony 2023 W sobotę 10 czerwca na poznańskiej Malcie reprezentacja klas VII i VIII brała udział w XIII Mistrzostwach Szkół w Smoczych Łodziach. Na smoczej łodzi w której z przodu znajdowała się głowa smoka, z tyłu jego ogon, sternik i bębniarz zasiadło 10 dzielnych reprezentantów szkoły.

W tym roku rolę bębniarza pełniła uczennica klasy VII b Laura Miedziarek.  W Mistrzostwach Szkół w Smoczych Łodziach wzięło udział łącznie 15 osad w dwóch kategoriach: klasy (1-5) oraz (6-8)  bez podziału na płeć.  Nasi zawodnicy dzielnie walczyli i wygrali swój przedbieg. Niestety wynik 2:15 na dystansie 200 m. nie dał nam awansu do finału. Ostatecznie zakończyliśmy wyścig zajmując 7 miejsce.

Atmosfera w naszej drużynie była bardzo gorąca. Mieliśmy ogromne wsparcie kibiców składających się z rodzin i przyjaciół uczestników. Drużyna cieszyła się wielkim zainteresowaniem mediów i udzieliła wywiadu do lokalnej telewizji.

Zawody miały na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród młodych Wielkopolan. Wszystkim kibicom oraz rodzicom serdecznie dziękujemy za doping.

Reprezentacja XII Mistrzostw Szkół w Smoczych Łodziach:

1.            Antos Stanisław VIII b

2.            Chomycz Amelia VIII c

3.            Janicka Lena VII a

4.            Kamińska Urszula VIII a

5.            Lipińska Vanessa  VII b

6.            Miedziarek Laura VII b

7.            Neumann Julia VII b

8.            Pakuła Jacek VIII b

9.            Siekierczak Aniela VIII c

10.          Stańczuk Carmen VIII a

11.          Suchomska Martyna VII a

Opiekun grupy: Joanna Paś